Üyelik Sözleşmesi

HÜKÜMLER VE KOŞULLAR

inegolmobilyabul.com, kullanıcılarına her türlü mobilya ve aksesuar satışı yapan İnegöl mobilya firmaları hakkında tecrübelerini paylaşabildikleri, ihtiyaç duydukları mobilya ve aksesuar modellerini arayıp, kıyaslayabildikleri (fiyat, kalite, özellik, estetik ve kampanyalar) bir platform sunan mobilya arama motorudur.

1. Hizmet Kapsamı

1.1. Bu hüküm ve koşullar zaman zaman değişikliklere tabidir ve doğrudan ya da dolaylı olarak (yani üçüncü şahıslar aracılığıyla) internet, mobil cihazlar, e-posta veya telefon ile sağlanan tüm hizmetlerimiz için geçerlidir.

1.2. Web sitemizi kullanarak bu şart ve koşulları, buna ek olarak gizlilik politikasını, ayrıca çerez politikasını okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi teyit etmiş olursunuz.

2. Hizmetler ve Sözleşme

2.1 inegolmobilyabul.com web sitesinde, inegolmobilyabul.com sistemi üzerinden üçüncü parti ürünleri karşılaştırmak mümkündür.

2.2. inegolmobilyabul.com üzerinden üye kullanıcıların mobilya firmalarının sitelerine doğrudan bağlantı yoluyla ulaşma imkanı vardır. Bu nedenle siparişler ve alışverişler inegolmobilyabul.com sitesinde değil doğrudan mobilya firmalarının sitesinde yapılacaktır. inegolmobilyabul.com kullanıcı için ticari mümessil veya sözleşmesel taraf değil, sadece üçüncü şahsın (mobilya üretici firmaları, mobilya alım satımı yapan firmalar, e- ticaret yoluyla mobilya satışı yapan firma ve şahıslar) mobilya sitesine teknik bağlantı sağlayan bir aracıdır.

Üçüncü şahsın web sitesinden bağlantı yaparak, kullanıcılar bu mobilya sitesinin ve firmasının şart ve koşullarına bağlı olacaklarını kabul etmektedir. Bu şartlar ve koşullar, üçüncü şahsın web sitesinde görüntülenebilir. Üçüncü şahsın web sitesinde bir ürün satış anlaşması yapıldığında , üçüncü şahıs firma ile kullanıcı arasında bir sözleşme yapılır; kullanıcı ve inegolmobilyabul.com arasında hiçbir sözleşme yapılmaz. inegolmobilyabul.com, mobilya firmalarının rezervasyonuna sözleşmesel bir taraf değildir ve kullanıcının sipariş ve satın alma altındaki her bir iddiası inegolmobilyabul.com’ a karşı değil üçüncü şahısa (mobilya üretici firmaları, mobilya alım satımı yapan firmalar, e- ticaret yoluyla mobilya satışı yapan firma ve şahıslar) karşı ileri sürülecektir.

2.3. Bu anlaşma mobilya üretici firmaları, mobilya alım satımı yapan firmalar, e- ticaret yoluyla mobilya satışı yapan firma ve şahıslar ve kullanıcılar arasındaki diğer anlaşmaları etkilemez.

3. inegolmobilyabul.com Aile ve Üye Alanı

3.1. Kullanıcıların inegolmobilyabul.com Aile’ye (inegolmobilyabul.com sitesi üzerinden ürünlerinin ve firmalarının tanıtımını yapmak isteyen; mobilya üretici firmaları, mobilya alım satımı yapan firmalar, e- ticaret yoluyla mobilya satışı yapan firma ve şahıslar) katılma (buradan itibaren adı “Aile” olarak geçecek) ve/veya inegolmobilyabul.com Üye Alanı’nda üyelik hesabı oluşturma seçeneği bulunur. Kayıt olan kullanıcılar Aile’de hem kendi oluşturdukları içerikleri yayınlayabilir, hem de idari fonksiyonlar yoluyla platformun gelişimine aktif olarak katılabilir. Kayıtsız kullanıcılar, ücretsiz olarak inegolmobilyabul.com içeriğini okuyabilir.

3.2. Kullanıcılar inegolmobilyabul.com Üye Alanı aracılığıyla aramalarını yönetme ve kaydetme seçeneğine sahiptirler. Hesap oluşturmak için kullanıcılardan kişisel bilgiler istenmektedir. Kullanıcı adı haricinde kişisel bilgilerin hiçbiri görünür değildir. Detaylı bilgi için lütfen Gizlilik Politikamızı inceleyin. Hesabın silinmesi halinde tüm kullanıcı verileri kalıcı olarak silinecektir.

3.3. Bir kullanıcı birden çok kez kayıt olamaz. Kullanıcı kişisel bilgilerinin doğruluğu ve bütünlüğünden sorumludur.

3.4. Kullanıcı kendi kullanıcı hesabı bilgilerinin gizliliği, özellikle şifresinden sorumludur. Ayrıca inegolmobilyabul.com ve üçüncü şahıslarla ilgili kendi hesaplarının kullanımından sorumludurlar. Kullanıcı bu verileri üçüncü şahısların kullanımına ifşa edemez. 3.5. Yanlış kullanıcı adı ve şifre kullanılarak inegolmobilyabul.com hizmetlerin izinsiz kullanılması durumunda, kayıtlı kullanıcı durumu derhal inegolmobilyabul.com’a bildirmekle yükümlüdür

4. Gizlilik Politikası & E-posta reklamları

4.1. Kullanıcı tarafından sağlanan kişisel verilerin korunması inegolmobilyabul.com için önceliklidir. inegolmobilyabul.com veri koruma ile uyum sağlamak için her türlü çabayı göstermektedir. Herhangi bir sorunuz ya da bilgiye ihtiyacınız olursa, lütfen Gizlilik Politikası‘nı okuyunuz.

4.2. inegolmobilyabul.com sadece sizin onayınız alındığı takdirde veya bir yasal hüküm ile verilerin toplanması, işlenmesi veya kullanımı için izin verilirse kişisel verilerinizi toplar, işler ve kullanır.

4.3. inegolmobilyabul.com, websitesinin / uygulamaların kullanımı ve çalıştırılması ve sunulan hizmetler için, yalnızca inegolmobilyabul.com tarafından gerçekleştirilen hizmetlerin provizyonu için gerekli verileri üretecek, işleyecek ve kullanacaktır. inegolmobilyabul.com üyelerinin kredi kartı ile satış avantajlarından yararlandırmak ve kolaylığını kullanmak istediğinde kullanıcının prosedürleri yerine getirerek onaylaması halinde inegolmobilyabul.com tarafından işlem yapılmasını kabul etmektedir; bunlar inegolmobilyabul.com ile Aile (inegolmobilyabul.com sitesi üzerinden ürünlerinin ve firmalarının tanıtımını yapmak isteyen; mobilya üretici firmaları, mobilya alım satımı yapan firmalar, e- ticaret yoluyla mobilya satışı yapan firma ve şahıslar) arasında yapılacak olan ve kullanıcı lehine yapılmış indirim anlaşmaları ve kampanyaları kapsar.

4.4. Kullanıcı Aile paneline kayıt sırasında veya inegolmobilyabul.com’nun servislerini kullanırken inegolmobilyabul.com’daninegolmobilyabul.com ile ilgili bilgi almayı kabul ettiğinde periyodik olarak ürün bilgisi alır. Bu izin yazılı bir konuşma veya e-posta yolu ile her zaman iptal edililebilir. inegolmobilyabul.com’dan onay e-postası geldikten sonra bu haber bülteni iznine dair e-posta iletilir. Bu e-postadaki bağlantıya tıkladığınızda haber bülteni almak için kayıtlı olursunuz.

5. Kullanıcı Yükümlülükleri

5.1. Kullanıcı inegolmobilyabul.com içeriğine yüklediği (metin, fotoğraflar, yorumlar, bağlantılar, vb.) hakların ediniminden sorumludur. Kullanıcı inegolmobilyabul.com’da yayınladığı içeriğin tüm haklarının kendisine ait olduğunu ve bu içerikten herhangi bir üçüncü şahsın haklarının zarar görmeyeceğini taahhüt eder.

5.2. Kullanıcılar inegolmobilyabul.com’u aşağıdaki amaçlar için kullanmamayı kabul eder: değerlendirme ve yorum adı altındaki reklamlar, gözden geçirilmiş bir öğe için özel bir içeriğin olmaması, objektif olmayan ve kasıtlı olarak yanlış, ahlaksız pornografik veya herhangi başka bir şekilde saldırgan, özellikle telif hakkı olmak üzere üçüncü şahısların haklarını ihlal eden, herhangi bir şekilde yürürlükteki yasaları ihlal veya suç teşkil eden, virüs; yazılım, donanıma zarar veren; veya bilgisayar kullanımını etkileyebilecek diğer bilgisayar programlarını içerme, anket veya mektup zinciri, özellikle ticari amaçlar güderek diğer kullanıcılar hakkında kişisel verileri toplamak veya saklamak.

5.3. Kullanıcı inegolmobilyabul.com içeriği veya otomatik sayfa gösterimlerini üretmek için programlar veya fonksiyonlar kullanmayacağını temin eder.

5.4.Eğer ki şart ve koşullarda bir ihlal söz konusu ise, inegolmobilyabul.com kullanıcın içeriklerini herhangi bir bildirim ve sebep belirtmeksizin silme; inegolmobilyabul.com tarafından uygulanan programı çerçevesinde kazanılan pay ya da parayı ödememe ve kullanıcıyı inegolmobilyabul.com’dan tamamen uzaklaştırma haklarını saklı tutar. Suçların kovuşturması bu hakkı etkilemez.

6. Fesih hakkı

6.1. inegolmobilyabul.com, üyelerin sayfaya girişini, bir hafta öncesinden haber vererek feshedebilir ve kayıtlarını silebilir. Üyeler de aynı şekilde bir hafta önce haber vermek koşuluyla üyeliklerini feshedebilirler. Önemli bir sebepten dolayı, süre vermeden fesih hakkı her iki taraf için de saklıdır.

7. Sorumluluk

7.1. inegolmobilyabul.com, kullanıcılar veya Aile (inegolmobilyabul.com sitesi üzerinden ürünlerinin ve firmalarının tanıtımını yapmak isteyen; mobilya üretici firmaları, mobilya alım satımı yapan firmalar, e- ticaret yoluyla mobilya satışı yapan firma ve şahıslar) siteleri tarafından inegolmobilyabul.com’da yayınlanan içeriğin doğruluğu, kalitesi, bütünlüğü, güvenliği ve inanırlığından sorumlu değildirler. Özellikle mobilya firmaları ve benzeri firmaların veya ürünlerin seçimi sırasında inegolmobilyabul.com’nun bir tavsiyesi söz konusu değildir. Kullanıcının inegolmobilyabul.com sitesinde görerek beğendiği ve ilgili firmadan satın aldığı ürünle ilgili herhangi bir şikayetin muhatabı inegolmobilyabul.com değildir. Her iki tarafın taahhüdlerini yerine getirmemesinden inegolmobilyabul.com sorumlu tutulamaz.

7.2. Bu hizmet sayesinde ortaya çıkan bütün anlaşmalar inegolmobilyabul.com kullanıcıları ve ilgili sözleşme ortağı Aile (inegolmobilyabul.com sitesi üzerinden ürünlerinin ve firmalarının tanıtımını yapmak isteyen; mobilya üretici firmaları, mobilya alım satımı yapan firmalar, e- ticaret yoluyla mobilya satışı yapan firma ve şahıslar) arasında bulunmaktadır. inegolmobilyabul.com kesinlikle bir tüccar gibi gibi hareket etmez. Özellikle iptal ve iade durumlarında ilgili mobilya üretici firmaları, mobilya alım satımı yapan firmalar, e- ticaret yoluyla mobilya satışı yapan firma ve şahısların şartları ve koşulları geçerlidir. Sipariş ve ödemelerin işlenmesi için irtibat, bunun yanı sıra kontrat hakkındaki soruların muhtattabı ilgili firma (Aile) sitesidir. inegolmobilyabul.com sözleşmeden doğan düzenlemeler, anlaşmalar ve iddianameler kapsamında değildir; bunlar inegolmobilyabul.com kullanıcısı ve ilgili sözleşme inegolmobilyabul.com sitesi üzerinden ürünlerinin ve firmalarının tanıtımını yapmak isteyen; mobilya üretici firmaları, mobilya alım satımı yapan firmalar, e- ticaret yoluyla mobilya satışı yapan firma ve şahıslar arasında geçerlidir.

7.3. inegolmobilyabul.com Aile üyeleri (inegolmobilyabul.com sitesi üzerinden ürünlerinin ve firmalarının tanıtımını yapmak isteyen; mobilya üretici firmaları, mobilya alım satımı yapan firmalar, e- ticaret yoluyla mobilya satışı yapan firma ve şahıslar) veya siteleri tarafından yüklenen içeriğin doğruluğunu ve eksiksizliğini taahhüt etmez. Bu içerik Aile tarafından websitesinde ilgili mobilya firmalarının referansı ile yayımlamak üzere sağlanmıştır. inegolmobilyabul.com un bu bilgilere (özellikle resimler, tanıtımlar, açıklamalar, yorumlar ve görüşler) etkisi söz konusu olamaz. Kullanıcı tarafından oluşturulmuş şikayet, içerik ve rapor yayını inegolmobilyabul.com un görüşünü etkilemez. Özellikle inegolmobilyabul.com bu içeriğin kendine ait bir içerik olduğunu iddia etmez.

7.4. Hiperlinkler, reklam alanları, ve İnegöl mobilyası hakkındaki ve diğer bilgiler ile blog yazarlarının görüşleri inegolmobilyabul.com un üçüncü şahıslara yaptığı bir tavsiyeyi oluşturmaz. Teknik nedenlerden dolayı inegolmobilyabul.com sitelesindeki ürün fiyat güncellemeleri gerçek zamanlı değildir. Bu yüzden bazen Aile (inegolmobilyabul.com sitesi üzerinden ürünlerinin ve firmalarının tanıtımını yapmak isteyen; mobilya üretici firmaları, mobilya alım satımı yapan firmalar, e- ticaret yoluyla mobilya satışı yapan firma ve şahıslar) sitelerindeki fiyatlar inegolmobilyabul.com’daki fiyatlarla aynı olmayabilir. inegolmobilyabul.com özellikle fiyat ve uygunluk açısından bilginin doğruluğunu garanti etmez.

7.5. inegolmobilyabul.com sorumluluk alanı içinde veya mücbir nedenlerden ötürü gerçekleşen zararlardan olmadığı için teknik arızalardan sorumlu tutulamaz. inegolmobilyabul.com verilerin kesintisiz varlığını garanti etmez ve serbestçe seçilmiş süre boyunca teknik bakım yapabilir.

8. Hükümler ve Koşullar inegolmobilyabul.com’un kullanımı sırasında güncel olan “Hükümler ve Koşullar” geçerlidir. Kayıtlı üyelere “Hükümler ve Koşullar”ın değişmesi durumunda, bu değişiklik e-posta yoluyla bildirilecektir . Kullanıcılar, güncel “Hükümler ve Koşullar”ı kullanabilirler, bilgisayarlarına kaydedebilirler ve yazdırabilirler.

9. Hukuk ve Yargı Seçimi Kullanım Koşulları ve bu koşullar altında kullanıcıların inegolmobilyabul.com ile olan ilişkisi, Türkiye Cumhuriyeti hukukuna tabidir. Anlaşmazlık durumlarında İnegöl Mahkemeleri selahiyetlidir.